بروزرسانی های اساسی واتساپ در راه است!

به گزارش خبرگزاری هنر برتر و براساس گزارش مجله هنر برتر، بررسی از پلفترم ها و سرویس های آنلاین مشغول حذف نیاز به رمزعبور برای ورود کاربران به حساب های خود هستند. این ویژگی به افراد اجازه می دهد تا با استفاده از حسگرهای بیومتریک مثل فیس آی دی و تاچ آی دی به داخل اکانت خود بروند و دیگر نیازی به تایپ رمز عبور نداشته باشند. واتس اپ نیز در همین راستا اقدام به شروع پشتیبانی از Passkey در دستگاه های مبتنی بر iOS کرده است و به روزرسانی جدید آن، امکان گفته شده را به آیفون اضافه می کند. در این حالت، رمزی اختصاصی برای هر اپل آی دی ایجاد می شود که روی آی کلاد Keychain ذخیره می گردد. اپل ادعا دارد که شیوه نوین ورود به حساب های کاربری، از امنیت بیشتری نسبت به رمز عبور برخوردار است و می تواند نرخ وقوع حملات فیشینگ و سرقت هویت را کاهش دهد.

شایان ذکر است که قابلیت ورود بدون نیاز به رمز عبور، چندین ماه قبل به نسخه اندروید واتس اپ اضافه شد و متا در ارایه آن برای دارندگان آیفون، تاخیر نسبتاً زیادی داشته است. البته ویژگی ورود به اپلیکیشن با استفاده از حسگرهای بیومتریک، در گذشته روی محصولات اپل فعال شده بود؛ اما خبری از ورود اولیه به اکانت از این طریق نبود. سخنگوی واتس اپ اعلام کرده است که آپدیت جدید به مرور در اختیار کاربران قرار می گیرد و اگر گزینه ای برای به روزرسانی مشاهده نمی کنید، فعلاًُ باید منتظر ارایه آن برای دستگاه یا منطقه خود بمانید. شایان ذکر است که رایانه های مک و ویندوزی همچنان امکان استفاده به عنوان دستگاه اصلی متصل به حساب کاربری را ندارند؛ در نتیجه قابلیت ورود به اکانت از طریق کد QR هنوز در واتس اپ باقی خواهد ماند.

در سال گذشته، تصاویری از قابلیت جدید در واتس اپ به بیرون درز کرد که امکان ارسال پیام به شماره های ذخیره نشده را به کاربران می داد. با این حال، ویژگی مذکور هیچ وقت به شکل رسمی ارایه نشد و هنوز هم باید برای ارسال پیام به فرد جدید، شماره آن را در قالب یک مخاطب ذخیره نمود. اکنون به نظر می رسد که متا، یک بخش جداگانه برای وارد کردن شماره جهت ارسال پیام به غیر مخاطبین را درنظر گرفته است و احتمال دارد در به روزرسانی های آتی، شاهد اضافه شدن آن به لیست امکانات تازه باشیم.

بروزرسانی های اساسی واتساپ در راه است!

ویژگی ارسال پیام بدون نیاز به ذخیره شماره فعلاً در نسخه آزمایشی 2.24.9.28 اندروید واتس اپ مشاهده شده است و مشخص نیست که آیا به صورت همزمان برای iOS هم ارایه خواهد شد یا کاربران آیفون باید زمان بیشتری را منتظر بمانند. البته در گذشته هم شاهد منصرف شدن تیم توسعه واتس اپ از اضافه کردن قابلیت های آزمایشی به نسخه اصلی بوده ایم و احتمال چنین رخدادی هم وجود دارد. ویژگی دیگری هم تحت عنوان Hidden group در نسخه آزمایشی اندروید دیده شده است که به کمک آن می توان اقدام به مخفی کردن گروه ها در کامیونیتی ها کرد؛ به طوری که تنها کاربران دعوت شده به گروه می توانند آن را پیدا کنند.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بروزرسانی های اساسی واتساپ در راه است!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بروزرسانی های اساسی واتساپ در راه است!"، کلیک کنید.