بررسی بحران بورس در «ناامیدی سم است»/ ساخت مجموعه مستندی درباره صنعت خودرو در ایران

در گفت وگو با هنر برتر مطرح شد؛

بررسی بحران بورس در «ناامیدی سم است» ساخت مجموعه مستندی درباره صنعت خودرو در ایران

تهیه کننده مستند «ناامیدی سم است» با نام قبلی «روبورس» از دلیل تغییر نام این اثر گفت.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری هنر برتر، مستند «ناامیدی سم است» به کارگردانی رضا پردل و محصول مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی که تا چندی پیش با نام «روبورس» شناخته می شد و داستان بحران سازمان بورس در سال های 1398 تا 1399 را روایت می کند. آریان عطارپور تهیه کننده این اثر در گفت وگو با خبرنگار هنر برتر درباره این تغییر نام گفت: زمان که اسم فیلم را انتخاب می کردیم «ناامیدی سم است» را مدنظر داشتیم اما «روبورس» را، به صورت موقت، در زمان عقد قرارداد روی آن نهادیم.

او ادامه داد: «روبورس» اسم دم دستی که در لحظه انتخاب شده بود تا پروژه فقط یک نام داشته باشد اما «ناامیدی سم است» نماینده فضایی ست که فیلم می خواهد به مخاطب عرضه کند و ارتباط تماتیک با مستند دارد.

 برنامه ریزی برای «ناامیدی سم است»

این تهیه کننده درباره برنامه خود برای نمایش این مستند بیان کرد: احتمالا با هماهنگی بخش بازرگانی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، افتتاحیه ای برای فیلم برگزار شود و سپس در جشنواره های پیش رو مثل فیلم کوتاه تهران و هر جای دیگری که دوستان مرکز پیشنهاد کنند، شرکت خواهیم کرد. همچنین درنظر داریم تعدادی اکران خصوصی در جمع هایی که به مبلحث اقتصادی مثل بحران بورس علاقه مند هستند، برگزار کنیم.

کارگردان «مرجان» در بخش دیگری از صحبت هایش درباره فعالیت های مستندسازی آینده خود مطرح کرد: مشغول فیلمبرداری مجموعه مستندی درباره صنعت خودرو برای شبکه مستند هستیم که تا 2 یا سه ماه آینده چند قسمت آن برای پخش آماده می شود. تهیه کنندگی و کارگردانی این اثر برعهده خودم است.

عطارپور در پایان خاطرنشان کرد: این مجموعه مستند، روایتی چند لایه از تاریخ شکل گیری صنعت خودرو در ایران، آسیب شناسی وضعیت فعلی و مطالعه تطبیقی درباره صنعت خودرو در ایران و کشورهای صاحب صنعت دیگر مثل کره جنوبی، هند، برزیل و… است.

«ناامید سم است» با نام قبلی «روبورس»، به بحران های سازمان بورس در سال های 1398 تا 1399 می پردازد که این بحران ها در بازار سرمایه باعث از دست رفتن بخش زیادی از سرمایه مردم سهامدار شد. این مستند 23 دقیقه ای پیامدهای این اتفاق و درگیری مردم با این موضوع را تا امروز بررسی می کند.

عوامل این مستند عبارتند از نویسنده و کارگردان: رضا پُردل، تهیه کننده: آریان عطارپور، تدوین: آریان عطارپور، فیلمبردار: رضا تیموری، راوی: شهرام درخشان، آهنگساز: نیما پورکریمی، صداگذار: هیراد علوی فرد، مشاور علمی: علی شهبازی، تصویرساز پوستر: شادی یوسفی، طراح پوستر: هانا بیات، تولید شده در مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بررسی بحران بورس در «ناامیدی سم است»/ ساخت مجموعه مستندی درباره صنعت خودرو در ایران" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بررسی بحران بورس در «ناامیدی سم است»/ ساخت مجموعه مستندی درباره صنعت خودرو در ایران"، کلیک کنید.