ببینید| برافراشته شدن بادبان خورشیدی ناسا در فضا

به گزارش هنر برتر، ناسا اعلام کرد که ماموریت ACS3 (سرنام «سیستم پیشرفته بادبان خورشیدی کامپوزیت» که هفته گذشته با موشک الکترون از نیوزیلند به مدار کم ارتفاع زمین پرتاب شده بود، توانسته است با موفقیت بادبان خورشیدی خود را کامل بگشاید.

بادبان خورشیدی، پرده فلزی نازک، سبک و وسیعی است که با انعکاس نور، پیشرانش فراهم می کند. ذرات نور خورشیدی وقتی از سطح بادبان بازتاب می شوند، همانند توپی که به جسمی ساکن برخورد می کند، آن را در جهت مخالف هل می دهند و بدین ترتیب به بادبان خورشیدی نیرویی هرچند اندک وارد می کنند. اگر بتوان این نیروی اندک را در بازه زمانی طولانی مدتی مهار کرد، می توان بادبان (و محموله متصل به آن) را تا سرعت های بسیار زیادی شتاب داد و ازآنجایی که نور خورشید به رایگان و تا فاصله های بسیار دور در اختیار بادبان قرار می گیرد، می توان با استفاده از آن فضاپیمای فوق العاده کارآمدی ساخت.

ببینید| برافراشته شدن بادبان خورشیدی ناسا در فضا

تاکنون چندین آزمایش توسط ناسا، آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی ژاپن برای بررسی عملکرد بادبان های خورشیدی انجام شده و آزمایش ACS3 نیز گام مهمی از ادامه این فرآیند به شمار می رود. در این آزمایش که ناسا موفقیت آن را اعلام کرد، حدود 25 دقیقه طول کشید تا بادبانی به ضلع 9 متر و مساحت 80 مترمربع در مدار زمین باز شود.

بنا به اعلام ناسا در صورت مساعدت هوا می توان این بادبان خورشیدی را از سطح زمین مشاهده کرد.

5454

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ببینید| برافراشته شدن بادبان خورشیدی ناسا در فضا" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ببینید| برافراشته شدن بادبان خورشیدی ناسا در فضا"، کلیک کنید.