با این 4 سبزی بدنتان را سم زدایی کنید

با این 4 سبزی بدنتان را سم زدایی کنید

آفتاب نیوز :

بدن انسان نیازمند سم زدایی مداوم است تا عمرتان افزایش یابد. برای دفع کردن سمومی که طی زمان در بدن جمع می شود باید از راهکار های مختلفی استفاده کنید که یکی از این راهکار ها استفاده از سبزی های مفید است.

هر روز از سبزی های مختلف استفاده می کنید، اما از خواص آن ها به طور دقیق اطلاع دارید؟ برخی از سبزی ها هستند که می توانند بدن شما را در برابر هر گونه بیماری بیمه کنند.

در ادامه به این سبزی های میکروب کش بیشتر اشاره خواهیم کرد.

سیر

سیر به دلیل داشتن ترکیبات فراوان، یک سم زدای فوق العاده محسوب می شود. این ماده غذایی کمک می کند تا سموم و مواد زاید به ویژه آلودگی هایی مانند سرب و جیوه از بدن خارج شوند. علاوه بر این، سیر دارای خواص ضدباکتریایی است برای همین می تواند روده ها را به خوبی تمیز کند.

انواع کلم

خانواده کلم مثل کلم سبز، گل کلم، کلم برگ، کلم بروکسل و … جزو بهترین سبزیجات موجود برای سم زدایی بدن هستند به خاطر اینکه کلم ها کبد را تحریک می کنند. می توانید انواع کلم را به صورت خام یا پخته شده در سالاد یا در غذا های دیگر به صورت رنده یا خرد شده استفاده کنید.

جعفری

جعفری یک ضد عفونی کننده عالی و ادرار آور بسیار خوب است. این سبزی معطر و البته پرطرفدار، عملکرد کلیه ها را تحریک می کند و نقش مهمی در دفع سموم بدن دارد. به غذاهایتان مثل سالادها، پاستاها، سوپ و … جعفری اضافه کنید.

اگر یک دوره سم زدایی جدی را شروع کرده اید آب جعفری فوق العاده است.

چغندر

چغندر قند نیز جزو مواد غذایی سم زدا محسوب می شود. در واقع چغندر قند حاوی «متیونین» است که به رفع مواد زاید بدن کمک می کند. «بتانین» موجود در آن باعث می شود که اسید های چرب موجود در کبد زودتر تجزیه شوند.

اگر یک دوره سم زدایی در پیش گرفته اید چغندر قند را به صورت خام با آب لیموترش و ورقه های نازک پیاز میل کنید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با این 4 سبزی بدنتان را سم زدایی کنید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با این 4 سبزی بدنتان را سم زدایی کنید"، کلیک کنید.