ایرلند هم رسماً کشور فلسطین را به رسمیت شناخت

ایرلند هم رسماً کشور فلسطین را به رسمیت شناخت

به گزارش هنر برتر، پس از اسپانیا دولت ایرلند هم با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که به صورت رسمی کشور فلسطین را به رسمیت می شناسد و روابط دیپلماتیک کاملی با این کشور برقرار می کند.

در بیانیه دولت ایرلند آمده است که «به رسمیت شناختن رسمی کشور فلسطین و برقراری روابط دیپلماتیک کامل بین دوبلین و رام الله را اعلام می کنیم.»

به گزارش هنر برتر به نقل از الجزیره، دولت ایرلند همچنین تاکید کرد که به زودی یک سفیر را در کشور فلسطین تعیین خواهد کرد.

ساعاتی پیش «پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا طی سخنانی به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین از سوی مادرید را به طور رسمی اعلام کرد.

سانچز در این سخنرانی گفت: اسپانیا به بیش از 140 کشوری می پیوندد که فلسطین را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت شناخته اند.

وی افزود: به رسمیت شناختن کشور فلسطین نه تنها یک ضرورت تاریخی، بلکه راهی برای رسیدن به صلح است. دیدگاه ما در خصوص به رسمیت شناختن کشور فلسطین مطابق با قطعنامه های سازمان ملل و موضع اتحادیه اروپا است.

سانچز ادامه داد: تصمیم ما برای به رسمیت شناختن فلسطین اقدامی علیه اسراییل یا در حمایت از حماس نیست. ما هیچ تغییری را در مرزهای 1967 بدون توافق اسراییلی ها و فلسطینی ها به رسمیت نمی شناسیم. ما خواستار آتش بس هستیم و از کشور فلسطین که شریک صلح خواهد بود، حمایت خواهیم کرد.

نخست وزیر اسپانیا خاطرنشان کرد: به رسمیت شناختن کشور فلسطین گامی تاریخی است که به فلسطینی ها و اسراییلی ها اجازه می دهد به صلح برسند. تنها راه صلح، راه حل دو کشوری است. ما به تلاش ها برای بازگرداندن کشور فلسطین به مجامع بین المللی کمک خواهیم کرد.

پدرو سانچز همچنین گفت: اولویت کنونی، پایان دادن به بحران بی سابقه غزه است و گذرگاه ها باید برای ارسال کمک های بشردوستانه به این باریکه باز شوند. باید فوراً به تشدید بحران در نوار غزه پایان دهیم و آتش بس برقرار کنیم. ما متعهد به امنیت در منطقه هستیم و با کشورهای عربی برای برگزاری کنفرانس صلح همکاری خواهیم کرد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایرلند هم رسماً کشور فلسطین را به رسمیت شناخت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایرلند هم رسماً کشور فلسطین را به رسمیت شناخت"، کلیک کنید.