اگر خوابتان نمی برد این نوشیدنی ها را بخورید

اگر خوابتان نمی برد این نوشیدنی ها را بخورید

طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های امریکا (CDC)، یک سوم بزرگسالان کمتر از هفت ساعت در شبانه روز می خوابند. عوارض جانبی کم خوابی چیزی فراتر از خواب آلودگی و کاهش انرژی در طول روز است، هرچند این موارد نیز به خودی خود کافی هستند تا ما را به یک استراحت باکیفیت شبانه وا دارند.

به گزارش هنر برتر، به نقل از هنر برتر، بررسی ها نشان می دهد که خواب کمتر از هفت ساعت در طول شب، با عوارضی مانند افزایش وزن، دیابت، فشار خون بالا، بیماری قلبی، سکته مغزی و افسردگی مرتبط است. هم چنین کم خوابی به سیستم ایمنی، عملکرد مغز و تمرکز نیز آسیب می رساند.

نکات زیادی برای ارتقای کیفیت خواب وجود دارد؛ اعم از کنار گذاشتن تلفن در ساعات منتهی به خواب و ایجاد یک عادت آرامش بخش قبل از خواب مانند گوش کردن به موسیقی یا کتاب خواندن. یکی از موثرترین روش ها برای برخورداری از یک خواب آرام و راحت، بهبود عادات تغذیه ای است. بدیهی است که غذاهای چرب و تند یا نوشیدنی های حاوی کافیین، خواب را مختل می کنند. به همین منظور در ادامه نوشیدنی هایی به شما معرفی می شود که با مصرف مداوم آنها، به تدریج کیفیت خوابتان بالا می رود و شب ها آسوده تر می خوابید.

1) آب آلبالو

آلبالو حاوی ملاتونین است و به تنظیم الگوی طبیعی خواب کمک می کند. یک مطالعه جزیی روی بزرگسالان مبتلا به بی خوابی نشان داد که نوشیدن دو لیوان آب آلبالو در روز، مدت زمان خواب را بیش از یک ساعت افزایش می دهد و به تنظیم خواب کافی کمک می کند. آب آلبالو علاوه بر ملاتونین، دارای تریپتوفان است؛ اسید آمینه ای که کیفیت خواب را بهبود می بخشد.

2) چای بابونه

این دمنوش گیاهی به طور طبیعی فاقد کافیین و دارای خواص آرامش بخشی است که در آرام کردن ذهن و کاهش تشویش های شبانه نقش دارد. تحقیقات گیاه درمانی نشان می دهد که بابونه در بهبود علایم اختلال اضطراب فراگیر موثر است و منجر به بهبود کیفیت خواب می شود. چای بابونه هم چنین یک تسکین دهنده برای دستگاه گوارش است و می تواند به کاهش مشکلات معده، نفخ یا سوء هاضمه کمک کند، که همگی از عوامل مختل کننده خواب هستند.

3) شیر بادام

نوشیدن شیر بادام پیش از خواب باعث افزایش حس آرامش و تجربه یک خواب آرام می شود. این ویژگی به دلیل وجود کلسیم در شیر بادام است که سبب تولید ملاتونین (هورمون خواب) می شود و به تدریج بی خوابی شبانه را کاهش می دهد.

4) چای سبز

چای سبز نه تن ها سرشار از آنتی اکسیدان است و به ترمیم و محافظت از سلول ها کمک می کند، بلکه ال-تیانین موجود در چای سبز استرس و اضطراب را کاهش می دهد و خواب آرام تری را برای شما به ارمغان می آورد.

5) شیر

کلسیم موجود در شیر علاوه بر اینکه برای استخوان ها و سلامت قلب سودمند است، نقش مهمی هم در تولید هورمون خواب دارد و به خوابی راحت و آرام منتج می شود. یک لیوان شیر هم چنین حاوی منیزیم و پتاسیم است و می تواند به کاهش گرفتگی عضلانی، که یکی از علل رایج اختلالات خواب به ویژه در افراد مسن تر است، کمک کند.

پایان خبر هنر برتر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اگر خوابتان نمی برد این نوشیدنی ها را بخورید" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اگر خوابتان نمی برد این نوشیدنی ها را بخورید"، کلیک کنید.