انتظار جامعه از روانشناسان و مشاوران تشخیص درست مسایل هویتی است

انتظار جامعه از روانشناسان و مشاوران تشخیص درست مسایل هویتی است

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر گفت: انتظار اساسی جامعه از روانشناسان و مشاوران در تشخیص درست مسایل و ارایه راه حل مسیله در لایه های مختلف هویتی (خانواده، بومی وملی) است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری هنر برتر، مراسم بزرگداشت روانشناس و مشاور به همت انجمن دانشجویی روانشناسی و مشاوره و کانون های دانشجویی راه سبز و فرداد دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر و اداره بهزیستی شهرستان شبستر و با حضور دانشگاهیان و فعالان حوزه سلامت و بهزیستی این شهرستان در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

علی رضاپور، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر در این مراسم توجه به هویت و شکوفایی آن را مهم ترین مسیله بشر برشمرد و اظهار کرد: اگر درگیر مسیله اصلی خودمان نباشیم و به دنبال مسایل فرعی برویم پاسخی که دریافت خواهیم کرد نیز پاسخ های فرعی و نه چندان به درد بخور خواهد بود. این مسیله شناسی و موضوع شناسی زمینه ای است که باید در مورد آن خیلی دقت کنیم.

وی افزود: زمانی در تشخیص مسیله خطا داریم و اولویت دست چندم به عنوان اولویت های ضروری و اصلی قلمداد می شود، زمانی فضای رسانه ای و جامعه آدرس غلط می دهد و ما را در مسیری پیش می برد که به دور از مسیله اصلی است که این دردسرساز خواهد شد. چه بسا تعمد هایی هم در این مورد وجود دارد.

 رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر بیان کرد: خود شکوفایی مسیله مهم همه انسان هاست که اگر دغدغه اصلی کسی این نباشد به سراغ مسایل فرعی پیش خواهد رفت. هویت در لایه های مختلف آن (خانوادگی، بومی و ملی) یکی دیگر از مسایل اصلی و مهمی است که اگر هدف گذاری درستی انجام ندهیم آموزه های دانشگاه و آموزه های جامعه به در بسته خواهند خورد.

رضاپور اضافه کرد: به دلیل اینکه با یک مبنایی این موارد را بررسی می کنیم که راه به جایی ندارد؛ اگر مسیله درست تشخیص داده نشود تبعات خیلی زیادی دارد و این کار روانشناسان و مشاورین است که ما را مسیله شناس کرده و همزمان، حل مسیله را به ما یاد بدهند. انتظار از استادان روانشناس و مشاوران در شرایطی که جامعه به آنان روی آورده و مطالبه ارایه طریق می کند این است که پاسخگوی این نیاز اساسی جامعه باشند.

به گزارش هنر برتر، در ادامه این مراسم استادان رشته روانشانسی ومشاوره و معاونت پیشگیری بهزیستی استان آذربایجان شرقی با اشاره به جایگاه علم روانشانسی و مشاوره واهمیت آن در زندگی روزمره و جامعه در جمع دانشجویان رشته روانشناسی دانشگاه های شهرستان شبستر به ایراد سخنرانی پرداختند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتظار جامعه از روانشناسان و مشاوران تشخیص درست مسایل هویتی است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتظار جامعه از روانشناسان و مشاوران تشخیص درست مسایل هویتی است"، کلیک کنید.