امام جمعه قزوین: اعتماد مردم باید احیا شود

به گزارش خبرگزاری هنر برتر از قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین در دیدار رئیس کل دادگستری استان، دادستان و جمعی از مدیران دستگاه‌های مربوطه که به مناسبت هفته قوه قضائیه انجام شد، اظهار کرد: کار شما یکی از مشاغل سخت است، هر کس مؤمن‌تر است این مشغله برای او سخت‌تر می‌شود، هر کس بیشتر دلش برای مردم می‌سوزد و به خدا اعتقاد دارد و نگران قیامتش است، این کار برای او بسیار دشوارتر و سنگین است، خدا به شما قوت بدهد و توفیقات روزافزون داشته باشید.

وی ادامه داد: اگر ما بخواهیم در هر کاری با عوامل عادی کارمان را پیش ببریم، شدنی نیست، در جبهه‌ها هم همین طور بود، برای مثال در سال‌های دفاع مقدس اگر ما می‌خواستیم با محاسبات زمینی کارمان را پیش ببریم، همان ابتدا باید تسلیم می‌شدیم و جز عقب‌نشینی راه دیگری نداشتیم، اما امدادهای غیبی به داد ما رسید و بر دشمن غالب شدیم.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: حاج قاسم سلیمانی و حاج حسین همدانی زمانی به سوریه رفتند که بشار اسد در حال رفتن بود، چون همه گفته بودند او باید برود، فقط رهبر حکیم انقلاب گفته بود بشار اسد باید بماند، حاج قاسم و حاج حسین همدانی پیام رهبر حکیم انقلاب را به بشار اسد رساندند و گفتند ما از تو حمایت می‌کنیم، بمان.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: چه چیزی باعث شد سوریه امن شود؟ چه چیزی باعث شد زمانی که آمار کشته‌های کرونا به روزانه چند صد نفر رسیده بود، سید ابراهیم رئیسی آمد این آمار را به شدت کاهش داد؟ آیا این هنر یک آدم معمولی بود؟

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) در سال ۴۲ قیام کرد و پس از ۱۵ سال قیامش منتهی به انقلاب شد و به پیروزی رسید، چه چیزی موجب این پیروزی شد؟ اگر همه این‌ها را از نگاه دین و قرآن ببینیم، باید گفت که خدای متعال در آیه ۲ سوره طلاق می‌فرماید (هر کس از خدا پروا کند، خدا برای او راه بیرون شدنی قرار می‌دهد).

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: اگر کسی غدیری زندگی کند و با فرهنگ غدیر، عاشورا، اربعین، قرآن و امیرالمؤمنین (ع) نفس‌ بکشد، زندگی‌اش طور دیگری می‌شود.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: امام حسین (ع) در مسجد مدینه مشغول نماز بودند که عده‌ای آمدند به ایشان گفتند حاکم مدینه با شما کار دارد، حضرت با افرادی مسلح به نزد حاکم مدینه رفت و می‌دانست که حاکم قصد دارد برای یزید از ایشان بیعت بگیرد، حضرت به حاکم مدینه فرمود ایها الامیر، ما اهل بیت پیامبر (ص) هستیم، وحی در خانه ما نازل شده است، فرشتگان در خانه ما رفت‌وآمد داشته‌اند، اما یزید دائم‌الخمر است، علناً فسق و فجور انجام می‌دهد، به ناحق خون می‌ریزد، هر کس مثل من است با هر کس مثل یزید بیعت نخواهد کرد.

وی یادآور شد: هر کس با امام حسین (ع) مثل و مانندی پیدا کند، در مقابل کسانی که در مقابل امام حسین (ع) بوده و هستند، می‌ایستد، و همان طور که امام حسین (ع) پیروز شد، او هم پیروز می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: ما باید مثل و مانندی با اباعبدالله الحسین (ع) داشته باشیم، اگر مثلیت داشته باشیم مشمول دعای رسول اکرم (ص) می‌شویم، پیامبر (ص) زمانی که در غدیرخم امیرالمؤمنین (ع) را به عنوان جانشین خود معرفی کرد، در سخنرانی خود فرمود خدایا یاری کن هر کس علی (ع) را یاری کند و خوار کن هر کس علی (ع) را خوار کند.

آیت‌الله عابدینی عوان کرد: موفقیت‌های یمن و موفقیت‌های سید حسن نصرالله به خاطر همین دعای پیامبر (ص) است، امام (ره) هم با این دعا پیروز شد، رهبر حکیم انقلاب با این رمز هر روز عزت و اقتدار می‌آفریند، عامل پیروزی حاج قاسم سلیمانی و شهید رئیسی هم این دعای پیامبر (ص) بوده است.

وی بیان کرد: امیرالمؤمنین (ع) به فرزندش فرمود آبادانی دلت این است که با خدا باشی، یعنی به گونه‌ای باش که همواره بدانی در محضر خدا هستی و خدا را می‌بینی.

وی تصریح کرد: امروز هم هر مسجدی که پرونده‌های شما را سبک می‌کند، هر مسجدی که یارانی برای شما تولید می‌کند که راه عدالت، انصاف و قضاوت را هموار کنند، همان مساجدی هستند که افرادی با دل‌های آباد در آن‌ها کار می‌کنند، بنابراین هر چه مساجد ما به معنای واقعی کلمه آباد شوند، پرونده‌های شما کاهش پیدا می‌کند و جرائم کم می‌شود، شاهد آن ماه مبارک رمضان است که هر ساله در آن شاهد کاهش واضح جرائم هستیم.

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه باید اعتماد مردم احیا شود، اظهار کرد: اعتماد مردم سرمایه عظیمی بوده که حدوث انقلاب ما از همان جا شروع شده است، یعنی مردم نسبت به شاه و دستگاهش به شدت بی‌اعتماد بودند و دریای خروشان اعتماد خود را به پای امام (ره) ریختند، این قیمتش خیلی زیاد است، امروز برخی مغرضین ریشه این اعتماد را در یک جاهایی سوزانده‌اند اما شما تمام همت و تلاش خود را به کار بسته اید تا این مهم را احیا کنید.

وی عنوان کرد: با همین سرمایه اعتماد بود که ما در دفاع مقدس، دفاع از حرم و در ایام فتنه‌ها پیروز شدیم، با همین سرمایه اعتماد بوده که ما در مقابل استکبار آمریکایی، صهیونیست‌ها، مکاران انگلیسی و سعودی‌ها توانسته‌ایم حرف اول را بزنیم و آن‌ها خودشان را محتاج ما ببینند، این مقاومت اسلامی که برای ما سربلندی آورده، محصول آن اعتماد است و بخش اعظمی از این اعتماد به شما مربوط می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: اگر امانتداری و تدبیر همه جا اعمال شود، حال مردم بهتر می‌شود و اعتماد مردم مستحکم می‌شود.

آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: عدم حفظ آب و خاک کفران نعمت است، خدای متعال فرمود اگر شکر نعمت خدا را به جا بیاورید، خدا نعمتش را بر شما زیاد می‌کند، اگر شکر نعمت را به جا نیاوریم عذاب آن بسیار خواهد بود.

وی تأکید کرد: مردم پایتخت اکنون در حال استفاده از محصولات دشت قزوین هستند، اما اگر این دشت کویر شود، باید از ریزگرد آن استفاده کنند، یعنی همه چیز به ویرانی کشیده می‌شود و روستایی‌ها به شهر می‌آیند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین یادآور شد: ما اکنون در شرایط بحرانی دشت قرار داریم، خواهش ما از شما عزیزان این است که از امکانات و توانمندی‌ها استفاده کنید و دشت قزوین را حفظ کنید، رهبر حکیم انقلاب در سفر به قزوین فرمودند نسبت به دشت قزوین بیطرف نباشید و جانبدارانه به فکر دشت قزوین باشید.

وی اظهار کرد: اگر به این فرمایش رهبر حکیم انقلاب عمل شده بود، ما شاهد ناهنجاری‌های زیاد و از دست دادن آب و خاک نبودیم.

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه علیه خیانت‌کاران به اموال مردم به شدت عمل کنید، عنوان کرد: در بحث شرکت‌های خودرویی کار شما بسیار سخت است، حتی برخی آبرومندان استان درگیر این پرونده شده‌اند، ما خیلی برای این موضوع غصه می‌خوریم، در آستانه انتخابات همانگونه که تاکنون تلاش کرده‌اید، همت خود را بیش از پیش به کار ببندید تا این مشکل حل شود و شاهد حضور حداکثری مردم در انتخابات باشیم.

امام جمعه قزوین: اعتماد مردم باید احیا شود

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امام جمعه قزوین: اعتماد مردم باید احیا شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امام جمعه قزوین: اعتماد مردم باید احیا شود"، کلیک کنید.