اعلام وضع کیفیت هوای تهران

اعلام وضع کیفیت هوای تهران

به گزارش هنر برتر، کیفیت هوای تهران روز یکشنبه همچون اکثر روزهای گذشته از سال جاری در شرایط قابل قبول قرار دارد و شاخص لحظه ای روی عدد 74 است.

ایرنا در خبری نوشت:در حالیکه روز گذشته کیفیت هوای تهران در شرایط قابل قبول قرار داشت امروز (یکشنبه) نیز این روند تداوم داشته و شاخص لحظه ای کیفیت هوا با قرار گرفتن روی عدد 74 در شرایط قابل قبول قرار دارد.

همچنین شاخص آلودگی هوای تهران در 24 ساعت گذشته نیز روی عدد 84 قرار داشت و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول بود که این روند در بیشتر روزهای اردیبهشت و فروردین امسال بر هوای پایتخت تداوم داشته است.

از ابتدای امسال تاکنون، پایتخت نشینان پنج روز هوای پاک و 48 روز هم هوای سالم استنشاق کردند.

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی هوا، 10 روز هوای پاک، 236 روز هوای قابل قبول، 107 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و 12 روز هوای ناسالم برای تمامی گروه ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر اساس این تقسیم بندی از عدد صفر تا 50 هوا «پاک»، از 51 تا 100 هوا «قابل قبول یا متوسط»، از 101 تا 150 هوا «ناسالم برای گروه های حساس»، از 151 تا 200 هوا «ناسالم»، از 201 تا 300 هوا «بسیار ناسالم» و از 301 تا 500 شرایط کیفی هوا «خطرناک» است.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعلام وضع کیفیت هوای تهران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعلام وضع کیفیت هوای تهران"، کلیک کنید.