اشتباهی که ویتامین D را بی فایده می کند

اشتباهی که ویتامین D را بی فایده می کند

آفتاب نیوز :

شاید بر کسی اهمیت فراوان مصرف ویتامین D پنهان نباشد؛ اما رازی در این خصوص وجود دارد تا بتوانید از این مکمل قدرتمند به درستی بهره مند شوید.

استفاده از مولتی ویتامین یا تعداد انگشت شماری از مکمل ها به شکل روزانه مانند یک پیروزی در حفظ و مراقبت از خود به نظر می رسد. این مساله خصوصا زمانی که شما ویتامین D را به عنوان یک نوع رژیم غذایی به حساب آورید، درست تر به نظر خواهد رسید.

با این حال، یک متخصص تغذیه آمریکایی می گوید در صورتی که شما مکمل ویتامین D را با گروه مهمی از غذاها ترکیب نکنید، به احتمال زیاد قادر نخواهید بود تا بدن خود را برای جذب خواص گسترده این ویتامین فعال کنید.

این در حالی است که طبق اعلام مایو کلینیک – از معتبرترین مراکز و دانشگاه های علوم پزشکی جهان- افراد بین یک تا 70 سال باید روزانه 600 یکای بین المللی (IU) ویتامین D مصرف کنند. پس از 70 سالگی، این مقدار باید به 800 (IU) افزایش یابد.

اگر شما از کسپول ویتامین D برای رسیدن به میزان مصرف مورد نیاز خود بهره می برید، این عاقلانه است؛ اما علم می گوید شما باید این کپسول را با چیز دیگری مصرف کنید.

همانطوری که پایگاه «MindBodyGreen» می نویسد، ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی است. این بدان معناست که بر خلاف دیگر ویتامین ها، این ویتامین در صورت همراه شدن با آب، در آن حل نمی شود. در عوض باید با چربی جفت شود تا به درستی در بدن توزیع و جذب شود.

به گفته این کارشناس تغذیه، یک کلید مهم در این زمینه، آن است که چربی که در کنار ویتامین D مصرف می کنید، باید چربی مفید باشد. او از روغن زیتون، آووکادو و کتان به عنوان نمونه هایی از چربی های سالم نام می برد.

اما چه میزان چربی لازم است؟

یک مطالعه در سال 2013 نشان داد که غذاهای حاوی حدود 10 گرم چربی ممکن است جذب ایده آل ویتامین D را پشتیبانی کنند. پس چند برش ماهی قزل آلا دودی یا یک مشت کوچک آجیل یا یک قاشق غذاخوری کره آجیل طبیعی که در اسموتی صبح شما مخلوط شده باشد، می تواند مفید به نظر برسد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اشتباهی که ویتامین D را بی فایده می کند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اشتباهی که ویتامین D را بی فایده می کند"، کلیک کنید.