استعفاهای سریالی؛ حرکت مهره های آمریکا درون حاکمیت اسراییل

استعفاهای سریالی؛ حرکت مهره های آمریکا درون حاکمیت اسراییل

کارشناس مسایل فلسطین با اشاره به استعفاهای سریالی در میان مقام های رژیم صهیونیستی گفت افرادی که استعفا می دهند جزو جناح آمریکا در کابینه هستند؛ وقتی نتانیاهو کله شقی می کند، آمریکا هم مهره هایی را که داخل حاکمیت رژیم دارد به حرکت درمی آورد.

به گزارش هنر برتر، بیش از هشت ماه از جنگ غزه و تداوم جنایت های رژیم صهیونیستی می گذرد، چالش ها و بحران های درونی و بیرونی، شرایط را برای نتانیاهو و این رژیم سخت کرده است. اختلافات درون کابینه اوج گرفته و شاهد استعفاهای سریالی در رژیم صهیونیستی هستیم و تمام این موضوعات نتانیاهو را در شرایط سختی قرار داده است. علاوه بر این هیچ کدام از پیشنهادات و طرح هایی که برای توقف جنگ ارایه شده مورد قبول واقع نشده است.

«بنی گانتس» و «گادی آیزنکوت» اعضای کابینه جنگ رژیم صهیونیستی شامگاه یکشنبه رسماً استعفای خود را از این کابینه اعلام کردند. گانتس در یک نشست خبری ضمن اعلام استعفای خود، تاکید کرد «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی را مانع پیروزی در جنگ می داند.

آیزنکوت هم با اعلام استعفای خود گفت: کابینه ای که نتانیاهو رهبری می کرد، «تصمیم های مهم برای رسیدن به اهداف ما نمی گرفت».

همچنین پس از استعفای آیزنکوت و گانتس، «هیلی تراپر» یکی از وزرای کابینه نتانیاهو نیز استعفا کرد.

استعفاهای سریالی؛ حرکت مهره های آمریکا درون حاکمیت اسراییل

گانتس پس از اعلام استعفا

رژیم صهیونیستی در حال ذوب شدن است

«سیدهادی سید افقهی» کارشناس مسایل منطقه در گفت وگو با هنر برتر در این زمینه اظهار داشت: خیلی واضح است که رژیم صهیونیستی همانگونه که رهبری فرمودند در حال ذوب شدن است و این ذوب شدن ابعاد مختلف نظامی، امنیتی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دارد و ادامه یافتن جنگ به یک مساله شخصی تبدیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: نشانه ها و آثار جنگ به ضرر جامعه صهیونیستی و در درون فلسطین اشغالی و همچنین در سطح منطقه و جهان است، ولیکن هر اقدامی و پیشنهادی که آمریکا به نتانیاهو ارایه می دهد، او سر باز می زند. پر واضح است مساله توقف جنگ، مسایل انسان دوستانه، عقب نشینی نیروهای رژیم صهیونیستی از غزه ، تبادل اسرا یا گروگان های اسراییلی که در اختیار مقاومت هستند، همه قطعا به ضرر نتانیاهو است.

این کارشناس مسایل فلسطین همچنین بیان کرد: نتانیاهو به خوبی می داند اگر ریسک کند، باید به زندان برود و قطعا محاکمه خواهد شد. علاوه بر این پرونده های فساد مالی او نیز جریان پیدا می کند. در نتیجه تمام طرح ها و پیشنهاداتی که چه آمریکا و یا در درون رژیم صهیونیستی از سوی فرماندهان و شخصیت های مهم این رژیم مطرح می شود، مورد پذیرش واقع نمی شود.

استعفاهای سریالی؛ حرکت مهره های آمریکا درون حاکمیت اسراییل

راهپیمایی حامیان فلسطین در لندن

افرادی که استعفا می دهند جزو جناح آمریکا در کابینه هستند

سیدافقهی با اشاره به استعفاهای سریالی درون کابینه رژیم صهیونیستی گفت: کافی است یک یا 2 وزیر دیگر استعفا دهند، رژیم صهیونیستی فرو می پاشد. این افرادی که استعفا می دهند جزو جناح آمریکا در کابینه هستند، وقتی نتانیاهو کله شقی می کند، می ایستد و می گوید از کسی دستور نمی گیرد، آمریکا هم مهره هایی را که داخل حاکمیت رژیم دارد به حرکت در می آورد و نهایتا به مرحله برخورد علنی تر هم خواهد رسید. اکنون در لفافه به یکدیگر پرخاش می کنند، نتانیاهو هم گردن کشی می کند.

وی ادامه داد: آمریکا نیاز به توقف جنگ دارد، زیرا هم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری قرار دارد و هم این که اعتراضات و تظاهرات در این کشور هنوز متوقف نشده است، بنابراین هر چه جنگ ادامه یابد شانس پیروزی بایدن را کاهش می دهد، مخصوصا این که رقیبش ترامپ باشد. ضمن این که به رغم مجرم شناخته شدن ترامپ، هنوز دادگاه عالی فدرال او را از کاندیداتوری منع نکرده است، اگر به همین ترتیب ادامه یابد شرایط برای بایدن بدتر خواهد شد.

این کارشناس مسایل فلسطین خاطرنشان کرد: بنابراین آمریکا به نتانیاهو فشار می آورد و نتانیاهو مانده چه کار کند، 2 شریک او یعنی وزیر اقتصاد و امنیت داخلی هم اگر استعفا دهند کابینه از هم می پاشد. بنابراین علت استعفاهای سریالی فشار آمریکا به نتانیاهو برای پذیرش طرح بایدن و ساماندهی شرایط داخلی آمریکاست.آمریکایی ها هم می بینند کشورهایی که زمانی از رژیم صهیونیستی حمایت می کردند اکنون عقب نشینی کرده و دولت فلسطین را به رسمیت می شناسند.

استعفاهای سریالی؛ حرکت مهره های آمریکا درون حاکمیت اسراییل

کابینه جنگ رژیم صهیونیستی

نتانیاهو راهی جز ادامه جنگ ندارد

سید افقهی اظهار داشت: اکنون طناب دار بر گردن نتانیاهو تنگ تر می شود آن هم با استعفاهایی که بعد از پیوستن 2 شخصیت نظامی برجسته به گروه مخالفین نتانیاهو اتفاق افتاد، بنابراین نتانیاهو راهی جز ادامه جنگ ندارد، به رغم این که تلاش کرد چند نفر را در کنار خود داشته باشد.

وی در ادامه گفت: این شیوه قطعا قابل ادامه نیست و کشتار کودکان را نه دنیا می پذیرد و نه سازمان ملل و نه یونسکو. حتی اسراییل را وارد لیست سیاه کردند که این موضوع تبعات سیاسی برای این رژیم دارد و می تواند عضویت رژیم صهیونیستی را به تعلیق در آورد. علاوه بر این ها اقتصاد این رژیم هم با بمباران هایی که در بنادر مهم آن اتفاق می افتد، شرایط سختی را ایجاد کرده است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استعفاهای سریالی؛ حرکت مهره های آمریکا درون حاکمیت اسراییل" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استعفاهای سریالی؛ حرکت مهره های آمریکا درون حاکمیت اسراییل"، کلیک کنید.