احتیاط دلار در سایه انتخابات

احتیاط دلار در سایه انتخابات

آفتاب‌‌نیوز :

قیمت دلار روز چهارشنبه با کاهش ۲۵۰ تومانی بازگشایی شد. با وجود فشار محدود خرید، اما تعطیلی بازار هرات روند رنج اسکناس دلار در تهران را حفظ کرد. کارشناسان اقتصادی انتخابات ریاست‌جمهوری و قوت و ضعف میانه‌رو‌ها و رادیکال‌ها را در فراز و فرود بازار ارز موثر می‌دانند.

قیمت دلار در شروع معاملات روز چهارشنبه با کاهش پلکانی به پله‌های ابتدایی کانال ۹ از کریدور پنجم عقب‌نشینی کرد. معاملات ارز فشار محدودی به سمت خرید دارد و تعطیلی بازار‌های همسایه و ارزپاشی سیاست‌گذار مانع تحرکات افزایشی در بازار ارز شده است.

پیش بینی قیمت دلار

کارشناسان اقتصادی قیمت دلار را در هفته نیمه تعطیل جاری کم‌رمق و با نوسانات محدود می‌بینند. آن‌ها معتقدند هر زمان فضای انتخاباتی به سمت طیف میانه‌رو‌ها تمایل داشته باشد به سبب اعتقاد این گروه به مذاکرات برجام، روند دلار کاهشی می‌شود. آن‌ها می‌گویند در صورت پیروز شدن کاندیدای این طیف، دلار تا میانه کریدور پنجم نیز پایین خواهد آمد. از سوی دیگر روند دلار را در صورت انتخاب افراد رادیکال‌تر صعودی پیش بینی می‌کنند.

تحلیلگران اقتصادی درباره اخبار مربوط به آمدن ترامپ و نظرسنجی‌هایی که صورت می‌گیرد، می‌گویند تقویت موضوع بازگشت ترامپ را می‌توان از عوامل موثر، اما کوتاه‌مدت برای رفتار رنج دلار قلمداد کرد.

تکنیکالیست‌ها شکست سقف کریدور پنجم را به نشانه‌ای برای شکل‌گیری روند صعودی تعبیر می‌کنند. آن‌ها معتقدند در صورتی که این محدوده شکسته نشود فضای ساید برای دلار ادامه خواهد داشت و اگر خبر خوبی به بازار مخابره شود، مثلاً میانه‌رو‌ها برنده انتخابات شوند دلار در کریدور پنجم عقب‌نشینی خواهد کرد.

تتر از دلار ارزان‌تر شد

گفتنی است قیمت درهم روز چهار‌شنبه تغییر نداشت و با رقم ۱۶ هزار و ۸۰ تومانی معامله شد. تتر با کاهش ۳۰۰ تومانی روی رقم ۵۹ هزار و ۱۰۰ تومانی معامله شد.

پوند انگلیس با رقم ۷۵ هزار و ۵۷۰ تومانی معامله شد و افزایش ۱۰۰ تومانی داشت. یورو نیز با افت ۵۰ تومانی روی رقم ۶۳ هزار ۷۴۰ تومانی ایستاد.

شایان ذکر است اسکناس دلار روز چهارشنبه با رقم ۴۵ هزار و ۸۴۹ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۲ هزار و ۸۰۹ تومانی عرضه شد و تغییر قیمت نداشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "احتیاط دلار در سایه انتخابات" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "احتیاط دلار در سایه انتخابات"، کلیک کنید.