آغاز واکسیناسیون سراسری علیه «تب برفکی» در کشور

آغاز واکسیناسیون سراسری علیه «تب برفکی» در کشور

مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی کشور از آغاز فاز اول واکسیناسیون سراسری علیه بیماری تب برفکی همزمان در ۱۷ استان کشور خبر داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری هنر برتر، رضا اسدی، مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی کشور از آغاز فاز اول واکسیناسیون سراسری علیه بیماری تب برفکی همزمان در ۱۷ استان کشور خبر داد و گفت: پیرو تغییرات انجام شده در برنامه راهبردی تب برفکی که مبتنی بر وضعیت بیماری در مناطق و استان‌ها و مطالعات تحلیلی آینده‌نگر ترسیم شده، کشور به دو منطقه تقسیم‌بندی شده است به طوری که زمان فاز یک و دو واکسیناسیون تب برفکی در دام سبک و سنگین در دو منطقه کشور متفاوت در نظر گرفته شده و در کنار آن شهرستان‌ها و واحدهای اپیدمیولوژیک پرخطر که تعداد رخداد بیماری در آنها نسبت به سایر مناطق بیشتر باشد نیز شناسایی و به‌صورت سه مرحله‌ای در طول سال تحت ایمنی‌زایی قرار می‌گیرند.

وی افزود: فاز یک واکسیناسیون سراسری علیه بیماری تب برفکی در ۱۷ استان به طور همزمان به مرحله اجرا در آمده است و این طرح تا ۱۰ شهریور ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: در این برنامه دام‌های سنگین و سبک روستایی و عشایری به‌صورت رایگان با استفاده از اکیپ‌های مایه‌کوبی دولتی و بخش خصوصی بر علیه بیماری تب برفکی ایمن‌سازی می‌شوند.

وی ادامه داد: به‌منظور همسان‌سازی ایمنی بین دامداری‌های صنعتی و غیرصنعتی الزامی برای انجام مایه‌کوبی همزمان در دامداری‌های صنعتی نیز اعلام شده است که بر اساس آن دامداری‌های صنعتی باید با استفاده از توان خود نسبت به واکسیناسیون اقدام کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز واکسیناسیون سراسری علیه «تب برفکی» در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز واکسیناسیون سراسری علیه «تب برفکی» در کشور"، کلیک کنید.